You are currently viewing Homeopātija

Homeopātija

Homeopātija ir alternatīvās medicīnas joma, kuras pamatā ir atziņa, ka līdzīgs ārstē līdzīgu – slimību var izārstēt, izmantojot preparātus, kas veseliem dzīvniekiem var izraisīt līdzīgus slimības simptomus. Piemēram, bites dzēliens rada tūsku un pēc operācijas vai iekaisuma gadījumā arī veidojas tūska. No bitēm tiek izgatavots homeopātiskais preparāts Apis, kas šādos gadījumos samazina tūsku. Zāļu drošība panākta, atšķaidot preparātu, savukārt efektivitāte – potencējot to.

Homeopātiju var izmantot kā ārstēšanas metodi gan hroniskos gadījumos, piemēram, pie kristālu veidošanās urīnā, gan arī akūtos gadījumos, kad izveidojas tūska pēc insektu koduma vai suns krītot sasitis kāju. Homeopātisko zāļu lietošana var palīdzēt arī dažādu uzvedības problēmu gadījumā, kā arī tad, ja dzīvniekam veselības problēmas radušās pēc kāda notikuma, piemēram, sēru rezultātā, kad nomiris otrs dzīvnieks.

Dažkārt veterinārārsti pielieto kombinētus homeopātiskos preparātus, kuru sastāvā ir vairāki līdzekļi atšķirīgās potencēs. Viens no šādiem līdzekļiem ir Traumeel S, ko lieto traumu gadījumos (sastiepumi, lūzumi, sasitumi). Taču ārsti, kuri studējuši hoemeopātiju,  dod priekšroku klasiskajiem homeopātijas līdzekļiem, izvēloties tos atbilstoši konkrētiem slimības simptomiem vai dzīvnieka tipam, kā arī paši nosaka piemērotāko potenci, kas vislabāk iedarbosies.

Ir divi veidi kā piemeklē klasiskās homeopātijas zāļu līdzekli – pēc konkrētas problēmas (asiņošana ar koši sarkanām asinīm, kuras gadījumā visiem dzīvniekiem var lietot Phosphorus) vai pēc dzīvnieka konstitucionālā tipa. Katram tipam ir savas raksturīgas pazīmes izskatā, tipiskas rakstura iezīmes un saslimšanas. Piemēram, Phosphorus parasti ir rudi, draudzīgi dzīvnieki, kas baidās no pērkona un tiem ir tendence uz asiņošanu. Noteikt dzīvnieka konstitucionālo tipu ir sarežģīti, taču tas var dot ļoti labus rezultātus dzīvnieka ārstēšanā. Lai noteiktu tipu, jāpierakstās uz atsevišķu homeopātijas konsultāciju, jo nepieciešams sīki un smalki iztaujāt par dzīvnieka raksturu un ieradumiem, saslimšanām dzīves laikā, kā arī veikt rūpīgu klīnisko izmeklēšanu.

Homeopātiju var lietot kā vienīgo ārstēšanas metodi vai daudzos gadījumos arī veiksmīgi kombinēt ar tradicionālo veterinārmedicīnu, kā arī citām alternatīvās medicīnas jomām. Salīdzinot ar tradicionāli pielietotajiem medikamentiem, homeopātija ir drošāka no blakusparādību viedokļa, taču arī homeopātija var radīt īslaicīgu pašsajūtas pasliktināšanos, bet nepareizi lietota, var būt par iemeslu lielākām veselības problēmām.

 Svarīgi, ka pareizi izvēlēts  homeopātiskais līdzeklis, kas dažkārt pat lietots tikai 1-2x, var palīdzēt gadījumos, kuros tradicionālā medicīna bieži vien nespēj dot labus rezultātus bez medikamentu nevēlamas ietekmes. Alerģiskiem, atopiskiem dzīvniekiem dažkārt vajadzīga uzturoša terapija mūža garumā, ko daudzos gadījumos veiksmīgi var nodrošināt ar homeopātiskiem līdzekļiem. 

Dažkārt ar homeopātiju var aizvietot antibiotiku terapiju, piemēram, abscesa vai viegla konjunktivīta gadījumā, taču tikai veterinārārsts var novērtēt vai ar antibiotiku lietošanu var nesteigties. Ārstējot abscesu ar homeopātiju, nevar veidoties disbakterioze un tai sekojoši gremošanas traucējumi vai pavājināties imunitāte, kā arī netiek veicināta antibiotiku rezistence, kas ir ļoti aktuāls jautājums pēdējos gados gan veterinārmedicīnā, gan humānajā medicīnā.

Mūsu mērķis ir palīdzēt dzīvniekiem būt veseliem , nodarot iespējami mazāku kaitējumu un meklējot zelta vidusceļu starp tradicionālo veterinārmedicīnu un veterināro homeopātiju.